Z brigádnika na pumpe k Managing Directorovi PROSIGHT Slovensko a.s..

Vyrastal som na košickom sídlisku v bežnej rodine. Striedali sa nám obdobia, kedy bolo lepšie a kedy horšie. Rodičia ale vždy našli cestu, aby sme mohli normálne fungovať. Dobre to ilustruje vtipná historka viažuca sa k tomuto autu, ktorú sa dozviete na konci tejto stránky.

Občas sme mali príliš veľa mesiaca na konci peňazí.

To je keď mesiac ešte trvá, no už ho nemáte za čo platiť. Fungovali tak mnohí naokolo, takže som to bral ako bežnú vec. Začal som však uvažovať, či a ako sa to dá zmeniť.

Možnosť zamestnať sa vo firme a pracovať na niekoho iného sa mi nepáčila. Peniaze na začatie podnikania som tiež nemal. Hral som basketbal, ale nevyrástol som. Takže to som škrtol tiež.

Pustil som sa do podnikania vo finančných službách.

Predstava sa minula realite a na začiatku mi nikto neveril. Dobre, moja mamka áno. Tá mi verí, nie preto, že som šikovný, ale preto, že som jej syn.

Nerozumel som tomu, že podnikanie vôbec nie je ľahká cesta a že sa potrebujem zlepšiť. V odbornosti, v rozhovoroch, v trpezlivosti.

Vôbec to nie je ľahká cesta, ale oplatí sa.

No a teraz som generálny riaditeľ. Dnes ma preto baví dávať túto možnosť aj iným ľuďom. Ale nie všetkým. To by nebolo fér. Len tým, ktorí veria, že to bude ťažké, ale že to stojí za to.

Keď sa trošku poobzeráte po mojej stránke sami uvidíte, že úspech som nedosiahol svojou šikovnosťou, ale tým, že mám okolo seba motivovaných ľudí.


Mojich 15 minút slávy

Skoro by som zabudol… Bol som aj v telke. Normálne v správach! Viackrát, ale nie preto, že som pekný. Povedali mi, že mám veľkú hlavu a do záberu sa to hodí, lebo potom nemusia zakrývať reklamné bannery.

 • Ahoj svet!

  Welcome to User’s blog Sites. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

  Viac

 • Jaroslav Kyselovič – Director

  Jaroslav Kyselovič – Director

  Jaroslav Kyselovič je v mojom tíme aktuálne na pozícii Director. Každý deň pomáha svojim klientom dosahovať ich finančné ciele a vybaviť čo potrebujú. Rád svoje skúsenosti odovzdá každému kto sa pridá do nášho tímu.

  Viac

 • Peter Macinský – Director

  Peter Macinský – Director

  Peter Macinský je v tíme Miroslava Orosa aktuálne na pozícii Director. Každý deň pomáha svojim klientom dosahovať ich finančné ciele a vybaviť čo potrebujú. Rád svoje skúsenosti odovzdá každému kto sa pridá do nášho tímu.

  Viac


Bez Šepkára v divadle

Bol som tiež hosťom U Milana Kolcuna v divadle ako NEcelebritný Košičan. Hovoril som na tému “menej je viac”, lebo ľudia si kupujú veci, ktoré nepotrebujú. Za peniaze, ktoré nemajú. Aby urobili dojem na ľudí, ktorých neznášajú. Taký celoslovenský fenomén.

Snažil som sa im to vysvetliť, ale potom vyšiel nový iPhone a zabudli na celé divadlo.

TEDx Košice

Rečnil som aj na TEDx Košice, ale nemajú z toho video, len fotky. Pre istotu.

Bol som rozprávať študentom aj na TUKE FBI. Aj na stredných školách ako Gymnázium Alejová a Gymnázium Kráľovský Chlmec. Ale tam mi nikto nerozumel, lebo som nehovoril po maďarsky.


„Veteránom“ do Talianska

A teraz sľúbená historka z úvodu. Keď som bol malý išli sme s rodičmi našim autom Dacia 1310 do Talianska. To bola naša jediná dovolenka pri mori. Celú cestu na nás autá v Rakúsku a Taliansku blikali a trúbili. Až keď sme zaparkovali v Taliansku a ľudia sa pri našom aute začali fotiť tak nám došlo, že si všetci mysleli, že ideme veteránom po Európe. Ale pre nás to bolo naše jediné auto. Mali sme tiež kufor plný jedla – zemiaky, zelenina, chlieb a cestoviny. Báli sme sa, že tam bude draho. Tak to bolo prvý krát, keď som okúsil pozornosť cudzích ľudí. Vďaka staručkej Dacii, ktorá nás spoľahlivo odviezla tam aj späť.

Finančný Backstage

Ak máte radi podobné vtipné historky zo života, faily, či tipy a triky, prihláste sa k odberu nášho newslettra zo zákulisia finančného poradenstva. Prihlásením sa súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Partneri

Spolupracujeme s najlepšími finančnými inštitúciami

Investovanie
Bankovníctvo
Poistenie
Dôchodok
Leasing

Certifikáty a ocenenia

PROSIGHT

Diplom – Postup na pozíciu Managing director

2021

PROSIGHT

Diplom – Top Director

2019

VÚB

Certifikát – Exkluzívny partner VÚB

2019

PROSIGHT

Certifikát – Najlepší Senior manager

2017

PROSIGHT

Certifikát – Najväčší objem úverov

2016

Kontaktujte nás

Zavolajte nám na telefónne číslo +421 918 883 224
alebo

Napíšte nám

Napíšte nám správu

Kliknutím na tlačidlo "odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.